2021 THSBCA ALL-STAR TEAMS

SOUTH 6A & 5A ALL-STARS

PITCHERS

Brenden Taylor, Smithson Valley (6A-IV) - Chad Koehl

Eric Rodriguez, Pasadena Memorial ((6A-III) - Terry J. Garza

Malachi Lott, Gregory Portland (5A-IV) - Ronnie Jonse

Christian Okerholm, Austin Vandegrift (6A-IV) - Allen McGee

CATCHERS

Jaime Perez Jr., Edinburg Vela (6A-IV) - Jaime Perez

Luke Capel, Richmond Foster (5A-III) - Mick Tosch

FIRST BASE

Logan Perales, Cibolo Steele (6A-IV) - David Smith

Braden Davis, Austin Westlake (6A-IV) - J.T. Blair

SECOND BASE  

Cade Haught, Cedar Park (5A-IV) - Lanny Williams

Jacob Burcham, S.A. Reagan (6A-IV) - Rodney Chapman

 

SHORTSTOP

Austin Stracener, N. B. Canyon (5A-IV) - James Blair

Cameron Cauley, Barbers Hill (5A-III) - David Denny

 

THIRD BASE   

Til Nalle, Elgin (5A-III) - Hollis Stringer

Parker Lee - Clear Springs (6A-III) - Chris Floyd

 

OUTFIELD

Ryan Brome, Katy (6A-III) - Tom Mc Pherson

Kolton Koonce, Nacogdoches (5A-III) - David Greer

Lane Brewster, Clear Creek (6A-III) - Brent Kunefke

Keegan Adams, S.A. Brennan (6A-IV) - Ben Woodchick

 

AT LARGE

Tristan Cavazos, McAllen (5A-IV) - Eliseo Pompa

Edward Mendoza, Eagle Pass (6A-IV) - Reynol Mendoza

 

SOUTH COACHES

Gordon Gesell, S.A. Johnson (6A)                                   

Eric Forestier, S.A. Harlandale (5A)                                   

 

 

NORTH 6A & 5A ALL-STARS

 

PITCHER

Jesus Tovar, EP Montwood (6A-I) - Guillermo Romo

Brady Shadrick, Belton (6A-II) - Mark Krueger

Ryan Prager, Dallas Hilcrest (5A-II) - Ashley Moore

Robert Fortenberry, Frisco Wakeland (5A-II) - Darrell Preston

 

CATCHER

Kevin Bazzell, Rockwall Heath (6A-II) - Greg Harvey

Cortan Castle, Midway (6A-II) - Eddie Cornblum

                                                                                                          FIRST BASE  

Hunter Autrey, Corsicana (5A-II) - Heath Autrey

Chayton Krauss, Coppell (6A-I) - Ryan Howard

 

SECOND BASE

Dylan Garcia, Saginaw (5A-I) - Chris Carter

Amir Mason, Lakeview Cent (6A-II) - John Lenihan

 

SHORTSTOP

Jordan Lawlar, Dallas Jesuit (6A-I) - Brian Jones

Chase Pendley, Prosper (6A-I) - Scott Holder

 

THIRD BASE  

Trenton Bush, Longview (5A-II) - Jim Goldman

Josh Livingston, Prosper Rock Hill (5A-II) - Shaun Stanton

 

OUTFIELD

Joshua Milton, Spring (6A-II) - Zeke Ridriguez

Tyson Neighbors, Royse City (5A-II) - Clay Wolfe

Davien Berry, Amarillo (5A-I) - Randon Johnson

Ryan Scott, The Colony (5A-II) - Martin Dean

 

AT LARGE   

Tyler Schott, Flower Mound Marcus (6A-I) - Jeff Sherman

Will Glatch, Liberty (5A-II) - Scott Mc Garrh

 

NORTH COACHES

Ray Hydes, Midlothian (6A)

Alan McDougal, Colleyville Heritage (5A)

NORTH 4A, 3A & 2A ALL-STARS

 

PITCHERS

Rawley Hector, Anna (4A-II) - Joey Hector

Nick Fenner, Canton (4A-II) - Brandon Luce

Joseph Grimes, Peaster (3A-I) - Lynn Grimes

Julius Carpio, Dimmitt (3A-I) - Jesus Quiroz

 

CATCHER

Bode Stewart, New Home (2A-I) - Brady Webb

Jackson Lipscom, Pottsboro (3A-II) - Joshua Rollins

 

FIRST BASE

Kyler Reed, New Deal (2A-I) - Jason Ybarra

Chance Helton, Iowa Park (4A-I) - Michael Swenson

 

SECOND BASE

Dylan Carrell, White Oak (3A-I) - Skylar Stagner

Jonathan Wheeler, Muenster (2A-II) - Josh Wheeler

 

SHORTSTOP

Jaxon Gleaton, Brock (3A-I) - Hart Hering

Tanner Reaves, Bonham (3A-II) - John Ramsey

 

THIRD BASE

Corey Ballew, Graham (4A-I) - Jim Bob Williams

Carter Hooser, Crawford (2A-II) - Randy Smith

 

OUTFIELD

Connor Cox, Holliday (3A-I) - Brad Blassingame

Bradden Kaesey, Monahans (4A-I) - Ted Leps

Trace Morrison, Stephenville )4A-I) - Justin Swenson

Dylen Wolfe, Levelland (4A-I) - Brent Paris

 

AT LARGE

Brian Reid, New Boston (2A-III) - Daniel Thompson

Jaxon Holder, Aubrey (2A-IV) - Nathan Henry

 

NORTH COACHES

Brandon Luce, Canton (4A)                                   

Jimmy Haynes, Van Alstyne (3A)                                   

Josh Wheeler, Muenster (2A)                                   

 

SOUTH 4A, 3A & 2A ALL-STARS

 

PITCHERS

Hagen Rose, Troy (3A-III) - Steve Sebesta

Isaac Rivera, Taylor (4A-III) - Justin Adams

Derick Ramirez, Raymondville (4A-IV) - Carlos Moreno

Blayne Fritcher, Giddings (3A-III) - Adam Bloodworth

 

CATCHER

Staton Pakebusch, Yoakum (3A-IV) - Karl Saenz

Ryan Thomisee, George West (3A-IV) - Jeremy Wheeler

 

FIRST BASE

Mark Wozniak, Navarro (4A-IV) - Kris Cavaos

Ty Winkenwerder, Shiner (2A-IV) - Daniel Boedeker

 

SECOND BASE

Kip Nolan, Evadale (2A-IV) - Mark Williams

Sawyer Smith, Carthage (4A-III) - Jason Causey

 

SHORTSTOP

Bryson Adair, Malakoff (3A-III) - John L. Adair

Ben Smedshammer, Lorena (3A-III) - Brandon Graves

 

THIRD BASE

Daniel Trevino, Sinton (4A-IV) - Adrian Alaniz

Cody Watson, Alto (2A-III) - Chris Moore

 

OUTFIELD

Dayton Dewberry, Garrison (2A-III) - Dempsey Compton

Bryce Blinka, Caldwell (3A-III) - Kyle Toney

Koy Carpenter, La Vernia (4A-IV) - Judd Guidry

Jacob Hofauer, Falls City (2A-IV) - Will Gates

 

AT LARGE

Colten Warren, Lufkin Hudson (3A-IV) - Glen Kimble

Luke Smith, C.C. Calallen (4A-IV) - Steve Chapman

 

SOUTH COACHES

Adrian Alaniz, Sinton (4A)                                   

Robert Jackson, Anderson Shiro (3A)                                   

Todd Craft, D'Hanis (2A)